WordPress“ yra viena populiariausių turinio valdymo sistemų (TVS) pasaulyje, veikianti daugiau nei 60 milijonų internetinių svetainių ir elektroninių parduotuvių. Nors „WordPress“ yra patogus ir turintis itin daug funkcijų naudingų funkcijų ir galimybių, jis taip pat gali būti pažeidžiamas saugumo grėsmių, jei Jūsų internetinė svetainė yra netinkamai sukonfigūruota. Šiame straipsnyje pateiksime keletą patarimų, kaip pagerinti jūsų „WordPress“ svetainės saugą.

Turinys

  1. Atnaujinkite savo „WordPress“ versiją, temas ir papildinius
  2. Naudokite stiprų, unikalų slaptažodį
  3. Įjunkite dviejų veiksnių autentifikavimą
  4. Naudokite saugos papildinį
  5. Sustiprinkite wp-config.php failą
  6. Apribokite prisijungimo bandymus
  7. Naudokite SSL/HTTPS
  8. Reguliariai tikrinkite, ar nėra kenkėjiškų programų
  9. Sukurkite atsarginę svetainės kopiją Išvada
  10. Išvados
 
  1. Atnaujinkite savo „WordPress“ versiją, temas ir papildinius

Pasenusi programinė įranga yra vienas iš labiausiai paplitusių būdų, kaip įsilaužėliai gauna prieigą prie „WordPress“ svetainių. Atnaujinę „WordPress“ diegimą, temas ir papildinius galite užtikrinti, kad turite naujausias saugos pataisas ir funkcijas. Norėdami atnaujinti „WordPress“ turinio valdymo sistemą, tiesiog prisijunkite prie administracinio skydelio ir meniu spustelėkite parinktį „Atnaujinimai“. Iš ten keliais paspaudimais galite atnaujinti savo „WordPress“ versiją, temas ir papildinius. Pastaba: Jei ilgesnį laiką neatlikote internetinės svetainės atnaujinimų, prieš tai atlikdami pasidarykite atsarginę visos svetainės kopiją (backup).
  1. Naudokite stiprų, unikalų slaptažodį

Jūsų slaptažodis yra pirmoji apsaugos nuo įsilaužėlių linija. Įsitikinkite, kad naudojate tvirtą, unikalų slaptažodį, kurį sudaro bent 12 simbolių ir kurį sudaro raidžių, skaičių ir specialiųjų simbolių derinys. Venkite naudoti įprastus žodžius ar frazes ir niekada pakartotinai nenaudokite slaptažodžių keliose paskyrose. Galite naudoti slaptažodžių tvarkyklę, pvz., „LastPass“ arba „1Password“, kad sukurtumėte ir saugotumėte stiprius, unikalius slaptažodžius.
  1. Įjunkite dviejų veiksnių autentifikavimą

Dviejų veiksnių autentifikavimas (2FA) suteikia papildomo saugumo lygį prisijungimo procesui, nes reikalaujama, kad be slaptažodžio pateiktumėte ir antrą autentifikavimo formą. Tai gali būti kodas, išsiųstas į jūsų telefoną, arba programėlė telefone, kuri sugeneruoja kodą. Norėdami įgalinti 2FA „WordPress“, galite naudoti papildinį, pvz., „Google Authenticator“ arba „Authy“.
  1. Naudokite saugos papildinį

Yra daug „WordPress“ saugos papildinių, kurie gali padėti apsaugoti jūsų svetainę nuo įvairių tipų atakų. Kai kurios populiarios parinktys yra „Wordfence“, „Sucuri“ ir „iThemes Security“. Šie papildiniai gali padėti blokuoti kenkėjišką srautą, nuskaityti svetainę, ar nėra kenkėjiškų programų, ir įspėti apie galimas saugos problemas.
  1. Sustiprinkite wp-config.php failą

Faile wp-config.php yra svarbios informacijos apie jūsų „WordPress“, įskaitant duomenų bazės ryšio duomenis. Prie šio failo galite pridėti saugos priemonių, kad apsaugotumėte jį nuo neteisėtos prieigos. Pavyzdžiui, galite pridėti kodą, kuris neleidžia tiesiogiai pasiekti jūsų wp-config.php failo, arba galite naudoti .htaccess failą, kad užblokuotumėte prieigą prie jo.
  1. Apribokite prisijungimo bandymus

Įsilaužėliai dažnai naudoja brutalios jėgos atakas, kad bandytų atspėti jūsų prisijungimo duomenis. Galite apriboti leidžiamų prisijungti bandymų skaičių, kad išvengtumėte tokio tipo atakų. Tai galima padaryti naudojant papildinį arba pridedant kodą į failą functions.php.
  1. Naudokite SSL/HTTPS

SSL (Secure Sockets Layer) yra saugos protokolas, kuris užšifruoja duomenis, perduodamus tarp jūsų svetainės ir lankytojų žiniatinklio naršyklių. Tai padeda apsaugoti neskelbtiną informaciją, pvz., prisijungimo duomenis ir mokėjimo informaciją, nuo trečiųjų šalių perėmimo. Galite įsigyti SSL sertifikatą ir įdiegti jį savo svetainėje, kad įgalintumėte HTTPS. Daugelis prieglobos paslaugų teikėjų siūlo nemokamus SSL sertifikatus arba galite juos įsigyti iš tokių paslaugų teikėjų kaip „GoDaddy“ ar „DigiCert“.
  1. Reguliariai tikrinkite, ar nėra kenkėjiškų programų

Kenkėjiška programa yra kenkėjiška programinė įranga, kuri gali pakenkti jūsų svetainei arba pavogti neskelbtiną informaciją. Svarbu reguliariai tikrinti, ar svetainėje nėra kenkėjiškų programų, ir pašalinti visas aptiktas programas. Norėdami tai padaryti, galite naudoti saugos papildinį arba paslaugą, pvz., Sucuri.
  1. Sukurkite atsarginę svetainės kopiją

Reguliariai kurti atsargines svetainės kopijas svarbu, jei kas nors nutiktų ir jums reikės atkurti visą Jūsų projektą arba dalį jo.
  1. Išvados

Apibendrinant galima pasakyti, kad jūsų „WordPress“ svetainės saugumas yra labai svarbus jūsų svetainės ir naudotojų saugumui. Vadovaudamiesi šiame straipsnyje pateiktais patarimais, galite žymiai sumažinti saugumo grėsmių riziką ir apsaugoti savo svetainę nuo atakų. Tačiau jei nenorite savarankiškai įgyvendinti šių saugos priemonių, visada galite kreiptis pagalbos į „WordPress“ kūrėją iš patikimos įmonės, tokios kaip e-project.lt komanda. Šie specialistai turi patirties ir praktikos, kad padėtų apsaugoti svetainę ir užtikrinti sklandų jos veikimą. Apskritai, imdamiesi būtinų atsargumo priemonių galite užtikrinti, kad jūsų „WordPress“ svetainė būtų saugi jums ir jūsų vartotojams.

Domina internetinės svetainės priežiūra ir administravimas?

Susisiekite su mumis [email protected] arba +370 636 88441